MATERIÁLY
Materiály

Díky dlouholetým zkušenostem a vývojovému pokroku, používáme pro výrobu nejen ochranných sítí, ale i ostatních produktu pouze kvalitní, pevné materiály. Jaké materiály a hlavně jejich vlastnosti Vám zde předvedeme:

  • KEVLAR®

Díky své pozoruhodné pevnosti (5x pevnější než ocel při stejné hmotnosti) v kombinaci s vysokou teplotní odolností je vyhledávaným materiálem v celé řadě náročných aplikací. Vlákno KEVLAR® se vyrábí ve formě střiže (staple), nekonečného hedvábí (filamentu). Uplatňuje se v optických kabelech ale i v kompozitních strukturách pro lehké pancéřování vozidel, při výrobě letadel, lodí a sportovního zboží.

  • NOMEX®

Toto vlákno má vynikající odolnost vůči žáru a plamenům a na světovém trhu dominuje zejména na poli ochranných oděvů pro hasiče, armádu a policii. Vlákno NOMEX® chrání nejen životy lidí, ale také pomáhá chránit životní prostředí. Uplatňuje se ve filtrech při horkovzdušné filtraci, ale také v čistírnách a prádelnách v nábalech mandlů a žehlících strojů a dalších aplikacích. Lehké a pevné voštinové struktury NOMEX® Honeycomb nalezly uplatnění v transportním průmyslu např při výrobě lodí, jachet i letadel.

 

  • DYNEEMA®

Dyneema je jedinečnou kombinací mechanických vlastností.  Hustota je menší než hustota vody. Nejvyšší možná mechanická odolnost. Modul pružnosti je druhý nejvyšší, hned po speciálním uhlíkovém vláknu. Dyneemové vlákno umí absorbovat extrémně vysokou energii. Tato vlastnost je využita u výrobků pro balistickou ochranu, jako jsou neprůstřelné vesty, ochranné rukavice odolné proti proříznutí, motorové helmy atd.
Dynnemové vlákno je vyráběno z polyetylenu a neobsahuje žádné chemické složky, jedná se tedy o čisté vlákno s vysokou odolností proti vodě, vlhkosti. Má velice dobrou odolnost proti chemikáliím, UV záření a mikroorganismům.

 

  • PAD 6.6.

Materiál se vyznačuje vysokou odolností vůči vysoké teplotě a samozhášením dále pak vysokou pevností v tahu. Je to nejtvrdší a nejpevnější typ polyamidu. Jeho hlavními vlastnostmi jsou vysoká chemická odolnost vůči pohonným hmotám, olejům, mastnotám, většině organických rozpouštědel a alkálií. Absorpce vlhkosti je nižší než u PA 6.

 

  • REFLEXNÍ MATERIÁLY (3M, RETROX)

Reflexní materiály fungují na principu zpětného odrazu světla, což je fyzikální vlastnost zajišťující, že světelné paprsky dopadající na povrch reflexního materiálu, jsou následně odráženy a v úzkém kuželu dopadají zpět přímo ke zdroji tohoto světla. Reflexní materiál tak zajistí výrazné zviditelnění objektu za snížené viditelnosti a tím zvýší bezpečnost a rozlišitelnost.
Technologie reflexních materiálů je založena na vrstvě mikroskopicky malých skleněných kuliček opatřených ze zadní strany zrcadlovou plochou, které jsou připevněny na podkladové vrstvě tkaniny. Tyto kuličky jsou pak zodpovědné za to, že světlo dopadající na  retroreflexní materiál je po dvojím lomu odráženo zpět ke zdroji.
Použití
Vzhledem k vynikající reflexní účinnosti, výborným užitným vlastnostem a kompatibilitě je určena především k aplikacím na pracovní, sportovní a pryžovou obuv, tašky, batohy a jiné výrobky, určené k výraznému zviditelnění objektu a tím ke zvýšení jeho bezpečnosti a rozlišitelnosti.

NzhmND